Kościół Św. Antoniego Padewskiego

Początkowo wieś należała do parafii w Strzelnie, ale jak każda społeczność praktykujących chrześcijan, mieszkańcy i letnicy dążyli do powstania świątyni, również w Karwii.

Przed II wojną światową udostępniono nawet na cele sakralne budynek tzw. "starej szkoły", a w 1950 roku, wybudowano w końcu kościół p.w Św. Antoniego Paderewskiego.

Parafia w Karwi powstała 7 lat później. W latach 70-tych, powiększono chór kościelny, dobudowano kruchtę i wieżę kościelną. W świątyni znajdują się m.in. relikwiarz ze strzępkiem szaty św. Antoniego z Padwy i “Pasyjka Ukrzyżowanego” - dzieło mistrza Döringa z Wejherowa z 1920 roku.

Dodaj opinię

Świątynia powstała z inicjatywy i środków miejscowych wiernych w 1950 r., przerobiona (dobudowanie wieży kościelnej i kruchty, powiększenie chóru) pod koniec lat ‘70. Samodzielna parafia w Karwi funkcjonuje od 1957 r. W kościele znajdują się m.in. relikwiarz ze strzępkiem szaty św. Antoniego z Padwy i “Pasyjka Ukrzyżowanego” - dzieło mistrza Döringa z Wejherowa.

Kościół Św. Antoniego Padewskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Św. Antoniego Padewskiego, zobacz gdzie w Karwi zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Św. Antoniego Padewskiego.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Św. Antoniego Padewskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij